مکان برگزاری کنفرانس: مشهد مقدس، خیابان دانشگاه، دانشکده بهداشت، سالن رازی

IMAGE
برگزاری جلسه مشترک شورای سیاست گذاری و کمیته علمی اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی
یکشنبه, 19 دی 1395
  به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع، جلسه شورای سیاست گذاری و کمیته علمی اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور اعضاء کمیته سیاست گذاری و اعضاء کمیته علمی کنفرانس برگزار گردید. در ابتدای این جلسه محسن صادق پور دبیر کمیته سیاست... ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری دومین جلسه کمیته اجرایی "اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی"
شنبه, 13 آذر 1395
  به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد دومین جلسه کمیته اجرایی برگزاری "اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی" با حضور دکتر وفایی مدیر گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر ظریف مدیر اقتصاد... ادامه مطلب...
IMAGE
برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست گذاری کنفرانس تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی
دوشنبه, 24 آبان 1395
  به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع، نخستین جلسه شورای سیاست گذاری کنفرانس تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی که قرار است به ریاست دکتر سید محمد حسین بحرین طوسی در تاریخ های 6 و 7 بهمن ماه برگزار گردد با موضوع بررسی روند اجرایی این کنفرانس ملی با... ادامه مطلب...
IMAGE
فراخوان نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی
دوشنبه, 24 آبان 1395
      نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشکده بهداشت و معاونت برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار خواهد شد. به گزارش وب دا، معاون توسعه... ادامه مطلب...

اخبار جدید کنفرانس

فراخوان نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی

   
  نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشکده بهداشت و معاونت برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد برگزار خواهد شد.

به گزارش وب دا، معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد و رییس این کنفرانس اظهار داشت: با  توجه به اهمیت فرمایشات مقام معظم رهبری و ابلاغ سیاست های اقتصاد مقاومتی و نقش ویژه ای که دانشگاهها می توانند در زمینه بسط،  بررسي و ارائه الگوها، رويكردها، اصول، مباني و مفاهيم مرتبط در این زمینه داشته باشند و از طرفی اهمیت ویژه سازمان ها و ادارات بویژه دولتی بعنوان یکی از ارکان اصلی جامعه که می توانند نقش تعیین کننده ای در پیشبرد اقتصاد مقاومتی داشته باشند و نیز آنکه مدیریت و رهبری در سازمان ها از مهم ترین شاخص های ادامه حیات، پویایی و بالندگی آنها می باشد دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری دانشگاه آزاد اسلامی در نظر دارد "نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی" برگزار نماید.

دکتر محمد حسین بحرینی در پاسخ به این سوال که" جایگاه تحول سازمانی در اقتصاد مقاومتی کجاست؟" خاطر نشان کرد: با توجه به اینکه این مبحث جدید است، پرواضح است پیشرفت های گوناگون و متنوع در علم فناوری، مدیریت سازمان ها را از حالت سنتی خارج نموده و با تغییر و تحول سازمانی، مدیریت پویا جایگزین مدیریت سنتی شده است.

وی ادامه داد: امروزه سازمان ها علاوه بر وظایف سنتی و ماهوی خود که همانا تحقق اهداف سازمانی و غایی سازمان است، می بایست پاسخگوی خواسته ها و انتقادات جامعه بیرونی و درونی سازمان خویش نیز باشند. همگام با پیشرفت های روز و علم مدیریت پویا، سازمان ها می باید تحولاتی آگاهانه و نوآوری های مفید را به مرحله اجرا بگذارند. شدت و تاثیر کارایی تغییر و تحولات سازمانی به اندازه ای است که نیاز به روش های جدید و تکامل یافته برای مقابله و هماهنگی و تطبیق با آن را ایجاد می نماید. امروزه در سطح گسترده و عمومی، سازمان ها با تغییر و تحول مواجه اند در حالی که برخی از آنان برای سازگاری و همسازی با اینگونه تغییر و تحولات آماده نیستند؛ بنابراین مدیریت سازمان ها علاوه بر اینکه باید در برابر محیط متغیر، سازگار و انعطاف پذیر باشند بلکه باید توانایی تشخیص مشکلات و بکارگیری برنامه های تغییر و تحول سازمانی را دارا باشند؛ زیرا سازمان ها ایستا نیستند و به طور مداوم و مستمر با عوامل خارجی و درونی در کشمکش می باشند. به بیان دیگر بستر توسعه اقتصادی تحول سازمانی است. این تحول در سازمان های دولتی از اهمیت بیشتری برخوردار است، چراکه آنها نقش مهم و مستقیمی در پیشبرد سیاست های اقتصاد مقاومتی دارند.

وی در خصوص زمان برگزاری این کنفرانس گفت: اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی" در مورخ ۶ و ۷ بهمن ماه سالجاری توسط معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد با همکاری معاونت برنامه ریزی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد  برگزار می شود.

 ارتقاء بهره‌وری با استفاده از ظرفیت‌ها و مشارکت بخش غیردولتی،تجاری سازی دانش با رویکرد اقتصاد دانش بنیان،بومی سازی مدل‌های بهره‌وری با تاکید بر استراتژی‌های درون‌زا،صیانت از حقوق شهروندی و تقویت فرهنگ جهادی با رویکرد اقتصاد مقاومتی،توسعه گردشگری و بازاریابی خدمات سلامت،ارتقا تاب آوری سازمانی از طریق چابک سازی ساختار منابع انسانی،بهبود مستمر فرآیندهای انجام کار و توسعه فناوری های اداری در حوزه سلامت با هدف تسریع و تسهیل امور و افزایش رضایت مندی،فرهنگ سازی ارتقاء خدمات الکترونیکی و مدیریت اطلاعات سلامت در بین کارکنان نظام سلامت و مردم،جیره بندی در نظام سلامت،تامین مالی

و مدیریت بحران از جمله محورهای این کنفرانس به شمار می رود.

معاون توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد در پاسخ به این سوال که " علت همکاری دانشگاه علوم پزشکی مشهد با دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در خصوص برگزاری این کنفرانس چیست اظهار داشت: نگاه ما به این موضوع یک نگاه ملی بود و موضوع تنها بر سر حوزه بهداشت و درمان نیست، بلکه هدف تحول سازمان در معنای کلی آن  و برای کل سازمان است. بر این اساس این موضوع از یک سو تعاملات بین دانشگاه های استان که همگی در یک شبکه قرار دارند را تسهیل می نماید و از دیگر سو تحولات سازمانی تنها در حوزه سازمان های بهداشتی و درمانی را شامل نمی شود. بنابراین همکاری ما با دانشگاه های دیگر می تواند  دستاورهای بسیاری برای دانشگاه داشته باشد. علاوه بر این در برگزاری این کنفرانس گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشکده بهداشت نیز ما را در انجام این مهم یاری می کند.

  دبیرخانه این کنفرانس در مدیریت نوسازی و تحول اداری دانشگاه مستقر است. اساتید، دانشجویان و صاحب نظران می توانند با مراجعه به پایگاه اینترنتی کنفرانس به نشانی:cong-odi.mums.ac.ir و اطلاع از شرایط و کیفیت ارسال مقالات، آن را به آدرس ایمیل به نشانی: odi[at]mums.ac.ir  ارسال نمایند.

 آخرین مهلت ارسال مقالات تا ۳۰ آذرماه است.

دکتر بحرینی در پایان از رییس دانشگاه و مشاور و مدیر دفتر ایشان و کلیه کسانیکه تاکنون و در ادامه قرار است ما را در برگزاری این کنفرانس یاری رسانند قدردانی و برای تمام خدمت گزاران به کشور و انقلاب اسلامی آرزوی موفقیت و سرافرازی  نمود.

 
 

برگزاری نخستین جلسه شورای سیاست گذاری کنفرانس تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع، نخستین جلسه شورای سیاست گذاری کنفرانس تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی که قرار است به ریاست دکتر سید محمد حسین بحرین طوسی در تاریخ های 6 و 7 بهمن ماه برگزار گردد با موضوع بررسی روند اجرایی این کنفرانس ملی با حضور محسن صادق پور مدیر نوسازی و تحول اداری، دکتر شکاری معاون برنامه ریزی و اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد، دکتر ابراهیم پور معاون آموزشی دانشکده بهداشت و دکتر وفایی مدیر گروه مدیریت و اقتصاد سلامت تشکیل شد. در این جلسه مشترک  امکان و میزان همکاری گروه علوم مدیریت و اقتصاد سلامت دانشکده بهداشت جهت برگزاری اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی مورد بررسی قرار گرفت. همچنین در این جلسه اعضا به بحث و تبادل نظر پیرامون حقوق معنوی دانشگاه ها و دستگاه های اجرایی مشارکت کننده در این کنفرانس پرداختند. بررسی ساختارهای علمی و اجرایی کنفرانس از دیگر مباحثی بود که مطرح گردید.

گفتنی است سلسله جلسات شورای سیاست گذاری کنفرانس تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور کلیه اعضا جهت بررسی چالش ها و امکانات پیش رو به منظور استفاده حداکثری از منابع به صورت مستمر هر هفته یکبار در محل دبیرخانه کنفرانس: (مدیریت نوسازی و تحول اداری) برگزار خواهد شد.

 
   
 

برگزاری دومین جلسه کمیته اجرایی "اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی"

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع دانشگاه علوم پزشکی مشهد دومین جلسه کمیته اجرایی برگزاری "اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی" با حضور دکتر وفایی مدیر گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد، دکتر ظریف مدیر اقتصاد دانش بنیان دانشگاه آزاد اسلامی مشهد، مهدی باشعور جانشین مدیریت روابط عمومی و کارشناسان مرتبط با هر دو دانشگاه در محل مدیریت نوسازی و تحول اداری دانشگاه علوم پزشکی مشهد برگزار گردید. در این جلسه نحوه اطلاع رسانی و فراخوان مقالات به صورت مبسوط  مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت و مقرر گردید با توجه به زمان اندک باقی مانده به طور ویژه تمهیداتی در این خصوص اندیشیده شود.

 
   

 

 

برگزاری جلسه مشترک شورای سیاست گذاری و کمیته علمی اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی

 

به گزارش روابط عمومی معاونت توسعه مدیریت و منابع، جلسه شورای سیاست گذاری و کمیته علمی اولین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی با حضور اعضاء کمیته سیاست گذاری و اعضاء کمیته علمی کنفرانس برگزار گردید. در ابتدای این جلسه محسن صادق پور دبیر کمیته سیاست گذاری به بیان اهمیت برگزاری این کنفرانس و محورها و اقدامات صورت گرفته در زمینه برگزاری هر چه بهتر آن، تا به امروز، پرداخت.

سپس در ادامه سایر اعضای جلسه در خصوص نحوه داوری ها، اجرای پنل ها و چگونگی پذیرش و داوری مقالات به بحث و تبادل نظر پرداختند.

در این جلسه مقرر گردید اقدامات لازم درخصوص بررسی و رزرو سالن های مناسب جهت پنل ها، سخنرانی ها و کارگاه هایی که در حاشیه کنفرانس برگزار خواهد شد صورت گیرد و نیز امتیاز دهی به مقالات مرتبط با حوزه مدیریت و اقتصاد سلامت با محوریت گروه مدیریت و اقتصاد سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد و امتیاز دهی به مقالات مرتبط با حوزه مدیریت دولتی و حسابداری و ... با محوریت گروه مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی صورت پذیرد.

شایان ذکر است نخستین کنفرانس ملی تحول و نوآوری سازمانی با رویکرد اقتصاد مقاومتی در تاریخ 6 و 7 بهمن ماه سال جاری در مشهد مقدس برگزار خواهد شد که در هر دو حوزه(حوزه مدیریت و اقتصاد سلامت و حوزه مدیریت دولتی) با ارائه دو پنل تخصصی همراه خواهد بود.

 
   
   
   
   

 

 

منو اصلی

بازديدكنندگان

امروز: 21
اين هفته: 21
هفته‌ي گذشته: 43
اين ماه: 307
ماه گذشته: 406
افراد آنلاين:1
اعضا ی آنلاین : 0
مهمان آنلاین : 1